شل اعلام کرده است که قصد دارد Star،p 3.0 خود را در سراسر کشور در ایالات متحده به نمایش بگذارد

این کامیون از یک موتور گاز طبیعی کامینز X15N بهره می برد و این هفته در نمایشگاه ACT در ، وگاس، نوا به نمایش گذاشته می شود.

S، Star،p 3.0
(ع،: روغن های پوسته)

تام مو،، مدیر کل روان کننده های حمل و نقل جاده ای شل، گفت: «ابتکار شل استارشیپ به ارائه راهنمایی در مورد راه هایی ادامه می دهد که فناوری های پیشرفته و در حال حاضر موجود می توانند کارایی حمل و نقل جاده ای را به ناوگان و رانندگان ارائه دهند.

«جمع‌آوری داده‌های عملکردی افزوده‌شده با Star،p با موتور گاز طبیعی، بر اساس نسخه قبلی ساخته می‌شود و اطلاعات بیشتری را برای به اشتراک گذاشتن با ناوگان در مورد چگونگی کاهش مصرف انرژی و انتشار کربن بدون از دست دادن تمرکز بر هزینه‌های عملیات خود به ما ارائه می‌دهد.»

شل داده‌های عملکرد مربوط به انتشار CO2 و بازده تن بار را جمع‌آوری خواهد کرد. اینها توسط شورای آمریکای شمالی برای کارایی حمل و نقل توسط شخص ثالث نظارت خواهند شد.

این مسابقه پس از ACT Expo آغاز خواهد شد و سپس در پایان ماه می به S، Rotella SuperRigs در تگزاس موتور اسپیدوی خواهد رفت. پس از آن، به دفتر مرکزی شل وودکریک و مرکز فناوری شل در هیوستون، تگزاس خواهد رفت.

علاوه بر یک موتور با سوخت CNG، این کامیون دارای قطعات سبک وزن و آیرودینامیک است. از روغن موتور گاز طبیعی شل روتلا با ویسکوزیته پایین استفاده می کند.

S، Star،p 3.0
(ع،: روغن های پوسته)منبع: https://www.trucknews.com/sustainability/s،s-star،p-3-0-preparing-for-cross-country-demo/1003185393/