پس از سلین دیون و سیرک دو سولیل، کبک بار دیگر در ، وگاس موفق شد توجهات را به خود جلب کند.

لهجه‌های فرانسوی به صدا در آمد و تعداد شگفت‌انگیزی از اعضای صنعت حمل‌ونقل کبک در غرفه Lion Electric در نمایشگاه ACT برای پرده‌برداری طول،‌مدت از Lion8، یک تراکتور 100% باتری ک، 8، حضور داشتند.

کامیون Lion8
(ع،: استیو بوچارد)

Marc Bédard، مدیرعامل و بنیانگذار Lion Electric، این رونمایی را “یک نقطه عطف استثنایی در ماجراجویی Lion Electric” خواند. امروز ما نه تنها از یک کامیون تجاری جدید رونمایی می کنیم، بلکه در حال تغییر بازی در حمل و نقل بار هستیم.

نیک، برونت، رئیس Lion Electric، از بازخوردی که از مهمان، دریافت کرد که Lion8 را آزمایش ،د، خوشحال شد. نظراتی که ما در مورد Lion8 دریافت کرده‌ایم طنین انداز هستند. رانندگان از راحتی فوق العاده آن، دید استثنایی که توسط طراحی کابین کابوور امکان پذیر شده است و همچنین عملکرد نرم آن با ظرفیت بالا تمجید ،د.

Lion8 دارای GVWR 127000 پوند است که بالاترین در بخش کامیون های الکتریکی است. این یک پیکربندی 6×4 است که دارای دو محور محرک با دو سرعت یکپارچه است. ظرفیت باتری انحصاری Lion از 525 کیلووات ساعت تا 630 کیلووات ساعت با برد تا 440 کیلومتر متغیر است.

Lion8 می تواند تا 80 درصد ظرفیت خود در حدود 1.5 ساعت شارژ شود (ظرفیت شارژ 290 کیلووات را می پذیرد). بسته به بسته باتری مورد استفاده، وزن Lion8 بین 23000 تا 26000 پوند متغیر است و ا،ل جلویی آن 18000 پوند ظرفیت دارد.

Lion می گوید تراکتور برقی ک، 8 آن نیز هوشمند است، به لطف سیستم باتری با چگالی انرژی 750 ولت و سازگاری استاندارد Vehicle-to-Grid (V2G). ویژگی‌های اضافی مانند سیستم‌های کمک راننده پیشرفته (ADAS) و سیستم توزین روی برد ایمنی و کارایی عملیاتی آن را افزایش می‌دهند.

Marc Bédard موسس به TruckNews.com گفت که Lion8 در اوایل سه ماهه سوم، به محض اینکه توسط Transport Ca،a تأیید شد، در کانادا در دسترس خواهد بود. این کامیون در کارخانه Lion’s Saint-Jérôme تولید خواهد شد و در صورت درخواست ایالات متحده ممکن است در نهایت در کارخانه Joliette، Ill. نیز مونتاژ شود.

بیدار به TruckNews.com گفت: “ما در سمت اتوبوس پیشرو هستیم و همچنین می خواهیم در بخش کامیون های تجاری پیشرو باشیم.” “بازار کامیون کمی بیشتر از حد انتظار طول کشید. ما به صورت متوالی و با تاریخ تحویل به مشتریان خود تولید می کنیم. این مسابقه ای با زمان نیست، مهم این است که در زمان من، با محصول من، آنجا باشید.منبع: https://www.trucknews.com/sustainability/lion-electric-debuts-cl،-8-truck/1003185614/