انجمن مدارس آموزش کامیون انتاریو (TTSAO) می‌خواهد اوگاندایی‌ها را در اینجا در کانادا آموزش دهد یا یک مربی به کشور آفریقای شرقی بفرستد تا به بهبود ایمنی و انطباق کمک کند.

فیلیپ فلچر، رئیس TTSAO گفت: “ما هیچ دخالت مالی در این زمینه نخواهیم داشت.” TruckNews.com پس از ارائه پروژه آفریقای شرقی در مورد آموزش رانندگان کامیون در کنفرانس سالانه انجمن در برامپتون، انترنتی، در 29 فوریه انجام شد.

ابو بیکر لوواگا، مدیر عامل شرکت کایمن کانسالتز، یک شرکت مهاجرتی و پابلو بشیر، مالک آکادمی آموزش آفریقا، یک مدرسه آموزش کامیون، به شرکت کنندگان گفتند که پیشنهاد می کنند رانندگان اوگاندا را مطابق با استانداردهای کانادا آموزش دهند، آنها را در شرکت های محلی قرار دهند تا مهارت های خود را افزایش دهند، و آنها را بفرستند. برخی به کانادا “برای اصلاح بیشتر مهارت های خود، در نتیجه افزایش اشتغال پذیری در سطح بین المللی.”

کامیون در حال غلتیدن در امتداد جاده ای در اوگاندا، آفریقا.
(ع،: iStock)

آکادمی آموزش آفریقا قصد دارد ماهانه 10 راننده را در اوگاندا به مدت دو سال آموزش دهد. لوواگا در این ارائه گفت: “رانندگان کامیون منتخب با کمک مشاوران کیمن تحت نظارت TTSAO به کانادا فرستاده خواهند شد.”

او افزود: «نقش TTSAO نه تنها آموزش مجدد رانندگان را از طریق مدارس اعضای آموزشی منتخب مطابق با استانداردهای حمل و نقل کانادایی تسهیل می‌کند، بلکه کاریابی را با همکاری با شرکت‌های حمل‌ونقل کانادایی تسهیل می‌کند.»

فلچر بعداً توضیح داد که TTSAO تخصص یا تجربه ای در زمینه مهاجرت ندارد. ما هرگز در آن شرکت نکرده ایم و هنوز شرکت نکرده ایم. ما قرار نیست درگیر آن باشیم. اما ما می‌خواهیم در بخش آموزشی شرکت کنیم.»

آموزش مربیان راننده

TTSAO از مربیان راننده کامیون می خواهد که حداقل پنج سال تجربه رانندگی قابل تأیید داشته باشند.

بشیر گفت که مربیان او پنج سال تجربه دارند که برخی از آنها در کشورهای اروپایی رانندگی می کنند. او دوست دارد که آنها مطابق با استانداردهای کانادا آموزش ببینند، چه در کانادا و چه در اوگاندا.

بشیر خاطرنشان کرد که کامیون های موجود در اوگاندا با خودروهای آمریکای شمالی متفاوت هستند و امیدوار است که یک شرکت حامل بتواند وسیله نقلیه ای را برای بازرسی و آموزش ترمز هوایی اهدا کند. او اضافه کرد که یک شبیه ساز همچنین می تواند به کامیون داران مشتاق کمک کند تا دانش کامیون های کانادایی و شرایط جاده را ،ب کنند.

فلچر از TTSAO گفت که مایل است تجربه قابل تایید مربیان اوگاندا را ببیند، اما اذعان کرد که نمی داند سیستم نگهداری سوابق آنها در مقایسه با استانداردهای کانادا چگونه است.

مدرسه هنوز باز نشده

بشیر گفت که این مدرسه ثبت شده است “و ما در تلاش هستیم تا آن را باز کنیم.”

چه زم، TruckNews.com بشیر از چند کامیون برای آموزش استفاده کرد، گفت: «سه یا چهار». لوواگا افزود: “سه کامیون فعال.”

فلتر گفت: «من بسیاری از مراحل برنامه ریزی را دیده ام. من حتی چیدمان را دیده ام که چگونه روی زمین به نظر می رسد. من نمی‌دانم که آیا ساختاری در آن ایجاد شده است یا خیر.»

لوواگا بعداً گفت که تمرکز او بر آموزش کامیون داران برای مشاغل در بخش پررونق نفت و گاز اوگاندا بوده است. او گفت، اما اگر فرصتی برای استخدام در خارج از کشور ایجاد شود، آموزش می تواند به نفع داوطلب باشد.منبع: https://www.trucknews.com/human-resources/ttsao-keen-to-train-ugandan-truckers-steers-clear-of-immigration-talk/1003182557/