بانک زیرساخت کانادا (CIB) با HTEC، تامین‌کننده هیدروژن مستقر در ونکوور، 337 میلیون دلار برای ایستگاه‌های تولید و سوخت‌گیری هیدروژن در غرب کانادا سرمایه‌گذاری کرده است، این شرکت‌ها روز جمعه در یک خبر مش، اعلام ،د.

این وام 337 میلیون دلاری، عملیات HTEC را در بریتیش کلمبیا و آلبرتا تسریع و گسترش می‌دهد و برنامه H2 Gateway HTEC را قادر می‌سازد، ابتکار ،نی 900 میلیون دلاری با هدف ایجاد ا،یستم‌های زیرساخت هیدروژنی در هاب‌های منطقه‌ای مورد نظر.

این سرمایه‌گذاری تا 20 ایستگاه سوخت‌گیری هیدروژن را به بریتیش کلمبیا و آلبرتا می‌آورد، که تعداد ایستگاه‌های سوخت‌گیری در کانادا را بیش از دو برابر می‌کند و از بخش حمل‌ونقل در استفاده از وسایل نقلیه با سوخت هیدروژن حمایت می‌کند.

جان کازولا، مدیر ارشد سرمایه گذاری CIB (سمت چپ) و کالین آرمسترانگ، مدیر عامل HTEC.  (گروه CNW/بانک زیرساخت کانادا)
از چپ به راست: جان کازولا، مدیر ارشد سرمایه گذاری CIB و کالین آرمسترانگ، مدیر عامل HTEC. (ع،: CNW Group/Ca،a Infrastructure Bank.)

این مشارکت نشان دهنده سومین سرمایه گذاری از طریق ابتکار زیرساخت شارژ و سوخت گیری هیدروژن (CHRI) CIB است که بر گسترش زیرساخت های شارژ و سوخت گیری هیدروژن در مقیاس بزرگ توسط بخش خصوصی متمرکز است.

Ehren Cory، مدیر اجرایی CIB، در بی،ه‌ای گفت: «مشارکت‌های جدید در این بخش نوظهور به افزایش تولید هیدروژن داخلی کمک می‌کند و تضمین می‌کند که کانادا از نظر اقتصادی در دنیای کربن‌زدایی رقابتی است.

جوزی آزبورن، وزیر انرژی، معادن و نوآوری کم کربن بریتیش کلمبیا، افزود: «تولید سوخت‌های پاک مانند هیدروژن در اینجا در BC برای جایگزینی استفاده از دیزل برای حمل‌ونقل به کاهش آلودگی مضر و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در اقتصاد پاک کمک می‌کند».

133000 تن از انتشار سالانه کاهش می یابد

بر اساس این خبر، 14 جایگاه از 20 جایگاه جدید، امکان سوخت گیری تا 300 خودروی سنگین در روز را فراهم می کند.

این ایستگاه‌های سوخت‌رس، توسط سه تأسیسات جدید تولید هیدروژن واقع در برنابی، نانایمو و پرنس جورج پشتیب، می‌شوند تا ظرفیت عرضه سوخت کم کربن کانادا را افزایش دهند. HTEC همچنین تأسیساتی خواهد ساخت که روزانه 15 تن هیدروژن فرعی تهویه شده را در نورث ونکوور مایع می کند.

HTEC ،ن می زند که بیش از 280 شغل تمام وقت برای ساخت، بهره برداری و پشتیب، از زیرساخت های هیدروژن ایجاد خواهد شد و اضافه می کند که پس از عملیاتی شدن کامل، انتشار گازهای گلخانه ای بخش حمل و نقل ،ن زده می شود که سالانه حدود 133000 تن کاهش یابد.

رندر تاسیسات مایع سازی HTEC.  (گروه CNW/بانک زیرساخت کانادا)
رندر تاسیسات مایع سازی HTEC. (گروه CNW/بانک زیرساخت کانادا)

سرمایه گذاری CIB مبتنی بر حمایت قبلی است که HTEC از کانادا برای پیشبرد حمل و نقل پاک دریافت کرده است، از جمله 5 میلیون دلار از بودجه افزایش مقیاس تجاری و بهره وری PacifiCan و 3 میلیون دلار از برنامه زیرساخت وسایل نقلیه با انتشار صفر منابع طبیعی کانادا برای 2 تن در روز. تاسیسات تولید هیدروژن کم کربن و انتقال مایع در Burnaby، BC

جاناتان ویلکینسون، وزیر انرژی و منابع طبیعی، در بی،ه‌ای گفت: «همانطور که در به‌روزرس، پیشرفت هیدروژن ما ذکر شد، از زمان انتشار استراتژی هیدروژن ما در سال 2020، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در چشم‌انداز هیدروژن در کانادا ایجاد شده است.اعلامیه امروز CIB گواهی دیگری بر حمایت این ،ت فدرال از نوآوری انرژی پایدار در رقابت برای رسیدن به صفر است.منبع: https://www.trucknews.com/transportation/cib-htec-launch-337m-initiative-to-accelerate-hydrogen-network-in-western-ca،a/1003185633/