در حالی که ممکن است تحویل اولین تسلا Semi بیشترین سر و صدا را به همراه داشته باشد، Frito-Lay...

در حالی که ممکن است تحویل اولین تسلا Semi بیشترین سر و صدا را به همراه داشته باشد، Frito-Lay در چند سال گذشته کامیون‌های با، الکتریکی متوسط، تراکتورهای گاز طبیعی فشرده و کامیون‌های حیاط الکتریکی را در Modesto اجرا کرده است.


Frito-Lay با تحویل اخیر اولین کامیون‌های الکتریکی نیمه‌باطری تسلا، تقریباً به پایان رسیده است و تأسیسات Modesto در کالیفرنیا را به ویترینی برای پایداری تبدیل کرده است. این شرکت اعلام کرد که انتشار گازهای گلخانه ای ناوگان خود را بیش از 90 درصد با استفاده از فناوری های آلایندگی صفر و نزدیک به صفر کاهش داده است.

Frito-Lay، یکی از بخش‌های PepsiCo، توضیح داد که سایت Modesto اولین تأسیسات تولیدی Frito-Lay است که وسایل نقلیه با سوخت جایگزین در سراسر سایت، تولید انرژی تجدیدپذیر در محل، تج،ات ذخیره‌سازی انرژی و ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی کارکنان را اجرا می‌کند. این همچنین یکی از بزرگترین تأسیسات تولید فریتو-لای در ایالات متحده با مساحت 500000 فوت مربع است که در 80 هکتار واقع شده است و بیش از 1100 کارمند را استخدام می کند.

این پروژه در سال 2019 آغاز شد و با حمایت ابتکار سرمایه گذاری در آب و هوای کالیفرنیا، در ارتباط با منطقه کنترل آلودگی هوا دره سان خواکین و هیئت منابع هوایی کالیفرنیا، برای نشان دادن مزایای پایداری فناوری های آلایندگی صفر و تقریباً صفر.

این پروژه شامل جایگزینی دارایی های ناوگان دیزلی آن با جایگزین های آلایندگی صفر و نزدیک به صفر، زیرساخت سوخت رس، و شارژ برای ناوگان جدید، و تولید و ذخیره انرژی های تجدیدپذیر در محل است.

سبز ، ناوگان Frito-Lay

PepsiCo و Frito-Lay اولین شرکت هایی هستند که ناوگان تجاری با باتری الکتریکی Tesla Semi دارند. تاسیسات Modesto دارای چهار ایستگاه شارژ تسلا 750 کیلوواتی است تا در یک ساعت شارژ، مسافت 400 مایلی را برای نیمه‌هنرها فراهم کند.

این تاسیسات همچنین با شش کامیون جعبه‌ای باتری‌دار Peterbilt 220EV کار می‌کند که انتشار صفر را در آ،ین مایل به جامعه Modesto ارائه می‌کند.

این ناوگان شامل 38 تراکتور گاز طبیعی فشرده Volvo VNL (CNG) با سوخت CNG با ویژگی‌های RNG از یک ایستگاه سوخت‌رس، CNG در نزدیکی و با دسترسی عمومی متعلق به Beyond6 (ANG سابق) است.


سوخت تراکتورهای گاز طبیعی فشرده Volvo VNL در یک ایستگاه سوخت رس، CNG در نزدیکی و دسترسی عمومی تامین می شود.

سوخت تراکتورهای گاز طبیعی فشرده Volvo VNL در یک ایستگاه سوخت رس، CNG در نزدیکی و دسترسی عمومی تامین می شود.


سه تراکتور حیاط برقی BYD 8Y راندمان عملیات و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط را بهبود می بخشد. هر تراکتور حیاطی 20 ساعت در روز کار می کند و بیش از 150 تری، را جابجا می کند در حالی که فقط دو ساعت در روز شارژ می شود.

در داخل، 12 لیفتراک Crown Li-ion با باتری های لیتیوم یون تغذیه می شوند تا بازده انرژی و زمان را بهبود بخشند.

برق تجدید پذیر

در سال 2021 سایت Frito-Lay Modesto به تامین 100 درصد برق خود از منابع تجدیدپذیر دست یافت. انرژی خورشیدی در محل تا 20 درصد از انرژی مورد استفاده روزانه در تاسیسات Modesto را تامین می کند.

یک کان، خورشیدی 1 م،اتی با ذخیره انرژی که اخیراً اضافه شده است، با تکمیل پنل های خورشیدی روی پشت بام 1 م،اتی سایت، ظرفیت تولید خورشیدی را در این تاسیسات دو برابر می کند.


تاسیسات Modesto دارای چهار ایستگاه شارژ تسلا 750 کیلوواتی است تا Semis را تا 400 ...

تسهیلات Modesto دارای چهار ایستگاه شارژ تسلا 750 کیلوواتی است تا Semis را در یک ساعت شارژ تا 400 مایل برد داشته باشد.


2.7 م،ات ساعت ذخیره باتری در محل به کاهش هزینه های برق سایت و پشتیب، از ظرفیت شبکه با کاهش بار برق تاسیسات در شبکه در زمان اوج مصرف کمک می کند.

تعهد انتشار صفر

تحول در Modesto در حمایت مستقیم از PepsiCo Positive ما است.pep+استیون ویلیامز، مدیرعامل PepsiCo Foods در آمریکای شمالی، در یک بی،ه خبری گفت: تعهد به ایجاد یک زنجیره ارزش دایره ای و فراگیر و دستیابی به انتشار صفر خالص تا سال 2040.

او گفت که تا به امروز، تبدیل Frito-Lay Modesto منجر به کاهش 91 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از عملیات مستقیم ناوگان یا 5250 متریک تن انتشار گازهای گلخانه ای شده است.

وی افزود: «اگر شاسی‌بلند کامپکت استاندارد چهار نفره به‌طور متوسط ​​15000 مایل در سال با میانگین مایل بر گالن 25.5 رانندگی کند، این کاهش معادل حذف بیش از 1000 خودروی شاسی‌بلند کامپکت استاندارد از جاده است.»

مقامات شرکت و ،ت بر این باورند که تحول در Modesto می تواند به ،وان الگویی برای تجاری سازی مقیاس بزرگ فناوری های صفر و نزدیک به صفر در تاسیسات حمل و نقل و انبارها باشد.

کمک های مالی

پروژه Frito-Lay Modesto توسط سازمان حمایت شد سرمایه گذاری های آب و هوایی کالیفرنیا ابتکار عمل در ارتباط با منطقه کنترل آلودگی هوا دره سان خواکین و هیئت منابع هوایی کالیفرنیا.

کل کمک مالی 15.4 میلیون دلاری بخشی از تبدیل Frito-Lay و قرار دادن یک ایستگاه CNG در دسترس عموم، متعلق به Beyond6، که قبلا به ،وان گاز طبیعی آمریکایی شناخته می شد، را پوشش داد. سهم کمک مالی Frito-Lay 12.2 میلیون دلار بود و بودجه مسابقه به 13.5 میلیون دلار به صورت نقدی و خدمات غیر نقدی نیاز داشت.

دیگر شرکت کنندگان در پروژه عبارتند از: Café Coop، CALSTART، Project Clean Air، دانشگاه کالیفرنیا و Riverside CE-CERT. تامین کنندگان تج،ات و فناوری این پروژه عبارتند از BYD Motors، ChargePoint، Crown، Meritor، Peterbilt، Tesla و Volvo.منبع: https://www.truckinginfo.com/10190640/frito-lay-turns-california-facility-into-sustainability-s،wcase