پرورش دهندگان هستند گزارش نویسی کاشت‌های سنگین‌تر در شمال فلوریدا، جورجیا و ایندیانا در سال جاری، به این م،ی است که فصل می‌تواند تا سپتامبر و زم، که کشت‌های پاییزی آغاز می‌شود ادامه داشته باشد. به دلیل آب و هوای نامن،، فصل نیز با عرضه بسیار سبک از مکزیک، گواتمالا، کاستاریکا و هندوراس تبدیل خواهد شد. برای شرکت‌های کشتی‌ر،، به‌ویژه آن‌هایی که در فلوریدا و آریزونا هستند، یک فصل قوی هندوانه از نرخ‌های نقطه‌ای بالاتر پشتیب، می‌کند زیرا تقاضا در هفته‌های منتهی به جشن‌های 4 جولای افزایش می‌یابد، زم، که حجم محموله‌ها معمولاً به اوج خود می‌رسد.

با داده‌های DAT iQ واضح‌ترین و دقیق‌ترین نمای بازار بار کامیون را دریافت کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

با DAT iQ Live هماهنگ کنید، زنده در یوتیوب یا لینکدین، ساعت 10 صبح به وقت شرقی هر سه شنبه.

در چرخش قابل توجهی از رویدادها، هندوانه ها در 30 روز گذشته به تسلط بر تناژ بار کامیون های ملی رسیده اند، جایگاهی که معمولاً توسط سیب زمینی ها حفظ شده است. تولید هندوانه در فلوریدا نسبت به سال قبل 11 درصد بیشتر است که 53 درصد از محموله های هندوانه در هفته گذشته را تشکیل می دهد. مکزیک (34 درصد حجم) با تولید 17 درصد نسبت به سال گذشته در رتبه بعدی قرار دارد. تگزاس 13 درصد از بارها را در هفته گذشته به خود اختصاص داد و 19 درصد حجم بیشتری را گزارش کرد. انتظار می رود این روند با اوج گرفتن فصل فلوریدا ادامه یابد و به دنبال آن افزایش تولید در جورجیا، کالیفرنیا، ایندیانا و کارولینای شمالی در ماه های بعدی افزایش یابد.

طبق گزارش USDA، مکزیک همچنین یک تامین کننده بزرگ هندوانه است، با حدود 62٪ از محموله ها از طریق Nogales، AZ، ​​در بازار حمل و نقل توسان، به دنبال Progreso، TX، در منطقه Rio Grande Valley و بازار حمل و نقل مک آلن به ایالات متحده می رسد. .

ناظر بازار

همه نرخ‌های ذکر شده در زیر، هزینه‌های اضافی سوخت را در نظر نمی‌گیرند و حجم بار به بارهای جابجا شده اشاره دارد، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.

این زمان در سال گذشته، نرخ حمل و نقل خط ،وجی در بازار محصولات فرزنو به طور متوسط ​​2.59 دلار در هر مایل، 0.07 دلار در مایل بالاتر از میانگین بازار هفته گذشته 2.52 دلار در هر مایل با 8 درصد حجم کمتر وزنی و سالیانه بود. و، کشاورزی ایالات متحده آمریکا گزارش داد که در هفته گذشته با وجود اینکه محموله‌ها نزدیک به 10 درصد کمتر از سال گذشته بوده است، عرضه کافی کامیون‌های ریفر در حجم‌های مسطح در کالیفرنیا وجود دارد. فرسنو به هانتز پوینت، نیویورک، هفته گذشته به طور متوسط ​​6560 دلار برای بار حمل بار پرداخت کرد که تقریباً 500 دلار برای بار یا 8 درصد بیشتر از سال گذشته بود.

بر اساس گزارش USDA، در ج، جورجیا، جایی که فصل هلو آغاز شده است، حجم هلو 30 درصد کمتر از سال گذشته است، در حالی که در فلوریدا، حجم آن در حال افزایش است، که با یک فصل قوی هندوانه تقویت شده است. نرخ داور ،وجی گرجستان با 2.44 دلار در هر مایل، تقریباً یک ماه است که ثابت بوده است، اما حدود 0.05 دلار در هر مایل بالاتر از سال گذشته است. در بازار بزرگ محصولات Tifton، نرخ حمل‌ونقل خطی در هفته گذشته با افزایش 10 درصدی به 0.03 دلار در هر مایل به 2.44 دلار در هر مایل کاهش یافت.

نسبت بار به کامیون

حجم پست بار ریفر در هفته گذشته 1% و نسبت به سال قبل 2% کاهش یافته است. در مقایسه با سال‌های غیرمتأثر از همه‌گیری به سال 2017، میانگین هفته گذشته 6 درصد کمتر است. پست‌های تج،ات حامل در هفته گذشته 8 درصد پایین‌تر بود و نسبت بار به کامیون را 8 درصد وزنی به وزن 6.31 افزایش داد.

نرخ های نقطه ای

میانگین ملی نرخ حمل و نقل خطی ریفر در سه هفته گذشته ثابت مانده است و به طور متوسط ​​1.97 دلار در هر مایل بوده است. در این سطح، نرخ‌های حمل‌ونقل خط کشتی‌ر، 0.10 دلار در مایل کمتر از حجم بارهای جابجا شده 9 درصد کمتر از هفته 24 سال گذشته است.

گزارش های هفتگی

منبع: https://www.dat.com/blog/،-report-watermelon-season-rolls-on-2