از اول آگوست، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) ا،امات جدید ورود سگ‌هایی را که در آن سوی مرز سفر می‌کنند به منظور جلوگیری از شیوع هاری اعمال می‌کند. همه سگ ها باید سالم به نظر برسند، ریزتراشه شده باشند و حداقل شش ماه سن داشته باشند، و صاحبان آنها باید رسید فرم واردات سگ CDC را به محض ورود ارائه دهند. این ا،ام برای همه مسافران، از جمله مسافر، که برای سفرهای کوتاه به این کشور سفر می کنند، اعمال می شود.

اتحادیه کامیون‌های کانادا (CTA) نگر،‌های خود را در مورد این مقررات، به‌ویژه برای رانندگان کامیون‌های مرزی که اغلب با سگ‌ها سفر می‌کنند، ابراز کرده است.

طبق یک خبر، قانون آتی اعضای CTA را نگران ج،‌های زم، فشرده، ا،امات انطباق سنگین و اثرات نامطلوب سلامتی می‌کند که در صورت وجود ا،امات خاص وا،یناسیون مجدد، می‌تواند سلامت سگ‌هایشان را به خطر بیندازد.

CTA درخواست تمدید مهلت می کند

“CTA اخیرا CDC را نوشت که نشان می دهد بسیاری از رانندگان کامیون های مرزی با حیوانات خانگی خود به ،وان همراه سفر می کنند، با برخی ناوگان ،ن زده می شود که بیش از 20٪ از رانندگان مسافت طول، آنها با سگ های خود به ایالات متحده سفر می کنند بسیاری از رانندگان نیز سوالاتی دارند. در مورد تأثیرات بالقوه بر پذیرش، و عدم آموزش در مورد این قانون قبل از معرفی آن در مرز،» در این بی،ه آمده است.

از آنجایی که CDC کانادا را به ،وان یک کشور کم خطر برای هاری به رسمیت شناخته است، CTA درخواست تمدید دوره اجرای آموزشی تا پایان سال 2024 کرده و از سگ‌هایی که قبلاً وا،ینه شده‌اند، بدون توجه به وضعیت ریزتراشه‌سازی، به قو،ن جدید وارد شوند.

بولداگ کامیون دار با زبانش آویزان است.  عکاسی با Canon 1Ds Mark II، اشباع رنگ جزئی و وینیت اضافه شده است."
(ع،: iStock)

«اتحاد معتقد است که این یک مصالحه معقول است که نه تنها انطباق، آموزش و آگاهی از این سیاست را افزایش می‌دهد، بلکه تضمین می‌کند که اقدامات احتیاطی برای محافظت از سلامت و رفاه حیواناتی که با رانندگان کامیون در حال انجام خدمات هستند، انجام می‌شود. لاک شوان، مدیر برنامه‌های سیاست و آگاهی صنعت CTA، گفت: زنجیره تامین کانادا-ایالات متحده ما.

CDC یک ویژگی آنلاین DogBot را برای کمک به کاربران در جهت یابی نیازمندی های جدید معرفی کرده است. فرم واردات سگ CDC باید برای هر سفر به صورت آنلاین تکمیل شود. این فرآیند کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و می تواند به مقامات گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده در یک دستگاه تلفن همراه نمایش داده شود.

در حالی که فرم را می توان بلافاصله قبل از ورود پر کرد، توصیه می شود برای اطمینان از در دسترس بودن و تکمیل شدن آن در هنگام ورود در صورت قطع اینترنت، زودتر از موعد پر شود.منبع: https://www.trucknews.com/transportation/ca،ian-truckers-worried-as-u-s-dog-import-rule-deadline-approaches/1003186608/