قیمت پراید 131 صفر 1399-1399 و کارکرده 1390-1399 امروز همراه مکانیک-دیزل کاران

یادتان نرود کلاچ را تا ته فشار دهید، دنده ۲ بگذارید و گاز را فشار دهید تا پیش از رسیدن دور موتور ۲ گاز را پر کنید. برای آنکه بتوانید دنده را در حالت روشن ماشین حرکت دهید به کلاچ نیاز دارید. اولین بار که قرار است پشت رل بشینید، صندلی، پدال، آینه، ترمز دستی، دنده، فرمان ۶ موردی است که ابتدا توجه شما را جلب خواهد کرد. هر کدام از این موارد جزئیاتی دارد که باید گام به گام با آنها آشنا شوید.

  • این پیکاپ کوچک شهری در سال ۱۳۹۳ در بازار عرضه شد و رقیب سرسختی برای وانت باردو و وانت آریسان به حساب می‌آید چرا که علاوه بر قیمت به صرفه، مصرف سوخت پایینی داشته و لوازم یدکی آن به وفور یافت می‌شود.
  • همچنین رینگ های فولادی، دستگیره های ساده مشکی رنگ، و راهنمای کوچک در کنار گلگیر پراید از دیگر مواردی است که در نمای جانبی مشاهده می‌شود.
  • مدل‌های اولیه پراید از خودروهای مزدا ۱۲۱ و فورد فستیوا گرفته شد و سپس توسط شرکت کیا موتورز با تغییراتی در کره جنوبی ساخته شد.

چاره چیست؟ پیش از چرخیدن به راست ابتدا باید مطمئن شوید که جلوی ماشین از جدول عبور کرده، ۲ متر پیش از پیچیدن نیم دور فرمان را به چپ بچرخانید تا زمانی که خیالتان از برخورد با جدول راحت شود. این مدل هم همانند ۱۳۱ در ابتدا هر ۷ تیپ را ساپورت می‌کرد اما اکنون تنها در دو تیپ SE و TL تولید می‌شود. ابعاد این خودرو در طول به ۳۹۰۰ میلی متر و در عرض به ۱۶۰۰ میلیمتر و در ارتفاع به ۱۴۰۰ میلی متر می رسد و از معایب این خودرو میتوان به فضای کم کابین و تعلیق نامناسب اشاره کرد. قیمت متوسط بازار آزاد و قیمت نمایندگی خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز چهارشنبه 23 آذر 1401 را در جدول زیر مشاهده نمایید.

کیت 3تیکه جلو پراید131 و صبا و 141 و 151

از سال 1393 تولیدانبوه 131 یورو4 با چندین تغییر مختصر فنی آغاز شد ولی این‌بار تنها در دو تیپ SE و TL عرضه شد. تیپ SE آن مشابه تیپ EX سابق است ولی ایربگ شاگرد هم دارد. تیپ TL آن نیز (که خیلی زود از بازار حذف شد) در همه چیز با تیپ SE برابری می‌کند و تنها مجله خبری خودرو فرمان هیدرولیک ندارد. سمند، پژو پارس و دنا بودو امروزه یکی از سمبل‌هاي صنعت خودرو کشور بـه حساب می آید. این خودرو کـه اولین بار سال ۱۳۶۸ بـه خط تولید ایران خودرو آمد، در طول دوره حیات در ایران با اقسامی از موتور‌هاي ۱۶۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۰۰۰ سی سی تولید شد.

گالری تصاویر و عکسهای پراید ۱۳۱

پراید ۱۳۱ خودرو کوچکی است و اگرچه گنجایش ۵ نفر سرنشین را دارد اما فضای ردیف عقب برای نشستن ۳ نفر بزرگسال تنگ است. از سال 1385 شرکت سایپا نام محصول پراید رابه صبا تغییر داد. آرم کیا در جلو پنجره، صندوق عقب و فرمان از کیا بـه سایپا تغییر کرد و ازآن سال امکان سفارش فرمان هیدرولیک و ترمز ABS برای این محصول فراهم شد. با توجه بـه گزارش تصادفات پراید، تعداد افرادی کـه در اثر خفگی توسط کمربند ایمنی این خودرو جان باخته بودند، بیش از حد معمول بود. پس از توقف تولید خودرو پیکان، مردم به یک تنوع و پیشرفت نیاز داشتند.

ℹ️ بخصوص برا ی خانم ها، لازم نیست شیشه را پایین دهید و شروع به داد و فریاد کردن کنید، این دقیقا همان چیزی است که آنها می خواهند. در این مواقع خونسرد باشید، شیشه را بالا دهید و در مسیر درست خود و با سرعت مجاز برانید. ℹ️ طوری کلاچ را آزاد کنید که پدال در تماس با کف پای شما باشد، کاملا واضح است که این حرف به این معنی است که یهویی پای خود از پدال کلاچ برندارید، کار بسیار ساده ایی است. اگر خیابان عریض است، با یک دور چرخاندن فرمان دور زدن شما تکمیل می‌شود. اما اگر خیابان عرض کمی دارد باید از دور دو فرمان استفاده کنید.

در هنگام رانندگی و گردش به چپ و یا راست، و هر گونه تغییر مسیری حتما راهنما بزنید. در این مقطع ماشین چرخیده اما صاف نیست، حال دنده یک بگذارید و فرمان را تا صاف شدن در مسیر قرارگرفتن خودرو به چپ بچرخانید. پس نکته اینجاست، در گردش به راست؛ احتمال برخورد با جدول وجود دارد؛ برای جلوگیری از برخورد، کمی به چپ بپیچید.

میزان گشتاور تولید شده در این خودروها نیز به 103 نیوتن در متر میرسد. این خودرو ها(132، 131، 141، 151) می توانند سرعتی بین 160 الی 170 کیلومتر در ساعت را پیمایش کنند(با توجه به ایمنی پایین خودرو، هیچگاه این سرعت را تجربه نکنید و با سرعت مطمئن حرکت کنید). این میزان سرعت برای خودرو پراید 111(با توجه به اینکه وزن کمتری دارد) بیشتر است. با خرید اقساطی پراید 111 صاحب خودرویی می‌شوید که در ردیف خودروهای زیر ۲۰۰ میلیون تومان، شرایط مطلوبی در بخش ایمنی دارد و چنانچه دچار حادثه شود نیز با هزینه‌ای اندک قابل تعمیر و صافکاری است‌. با شرکت در طرح فروش اقساطی پراید ۱۱۱، مالک خودرویی می‌شوید که میزان مصرف سوخت ترکیبی آن را عددی معادل ۶.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برآورد کرده‌اند و حداکثر سرعت آن به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.