سرعت در شهر : پراید 111 برنامه‌ها در Google Play-دیزل کاران

پراید ۱۳۱ خودرو کوچکی است و اگرچه گنجایش ۵ نفر سرنشین را دارد اما فضای ردیف عقب برای نشستن ۳ نفر بزرگسال تنگ است. از سال 1385 شرکت سایپا نام محصول پراید رابه صبا تغییر داد. آرم کیا در جلو پنجره، صندوق عقب و فرمان از کیا بـه سایپا تغییر کرد و ازآن سال امکان سفارش فرمان هیدرولیک و ترمز ABS برای این محصول فراهم شد. با توجه بـه گزارش تصادفات پراید، تعداد افرادی کـه در اثر خفگی توسط کمربند ایمنی این خودرو جان باخته بودند، بیش از حد معمول بود. پس از توقف تولید خودرو پیکان، مردم به یک تنوع و پیشرفت نیاز داشتند.

  • حالاالان یه سری می گن ساینا کوئیک هم هس خب ساینا کوئیک هم می شن همون تیبا که انداختن بتون ای کاش یه جایگزین درست درمون تر می داشتن لااقل ۴۰۵بهترین کلاس بودتورنج قیمتش.
  • حداکثر سرعت پراید 131 هم 160 کیلومتر بر ساعت عنوان شده است که البته راندن پراید با چنین سرعتی ممکن است عواقب جبران ناپذیری را بریتان به همراه داشته باشد.
  • چندبار برای پیدا کردن فیوز مربوط به قسمتی خاص از خودرو، مجبور شدم کلی بگردم که دفترچه روپیداکنم، بناچار دفترچه رو گذاشتم توی ماشین که کلی دردسر داره، ولی دیگه نیازی نیست و اینجا همیشه دم دست هست.
  • شرکت خودروساز سایپا مدت‌هاست که طرح‌هایفروش اقساطی کوییک آر، انواع پرایدها، تیبا ۲، آریو و دیگر محصولاتش را به شرایط عجیب و غریبی گره زده است.
  • در حال حاضر بر طبق مصوبات هیئت دولت ورود باتری های خارجی به ایران ممنوع میباشد و به همین دلیل باتری کره ای اصلی با تاریخ تولید به روز در بازار موجود نمیباشد.
  • پراید نسیم دارای ۶۳ اسب بخار قدرت و ۱۷۰ نیوتن متر گشتاور است اما امکانات بسیار ضعیف و ایمنی پایین این خودرو تصادفات و خسارات مالی و جانی بسیاری را برجای گذاشت.

“پراید” یکی از قدیمی ترین و اصطلاحا پای ثابت ترین محصولات تولید شده در کشور است که آشنایی زیادی با آن داریم. این خودرو تاریخچه بسیار دور و درازی در کشور ما دارد به همین دلیل است که در بازار خرید و فروش خودرو جزء یکی از پر فروش ترین محصولات است. سایت سایپا مشخصات پرایدهای ۱۱۱، ۱۳۱، ۱۳۲، ۱۴۱ و سایپا ۱۵۱ را زده که این آخری، نسخه وانت شده همین پراید است. جالب این‌که در همه آن‌ها نیز، حجم موتورها ۱۳۰۰ سی‌سی ذکر شده و ۷۱ اسب‌ بخار قدرت دارد. چنین وضعیتی البته برای داخل شهر مناسب است،‌ اما برای بیرون شهر نمی‌توان حساب خاصی روی آن باز کرد. تجربه‌های زیادی از لرزش‌ها و تکانش‌ها و از کنترل خارج شدن فرمان در مواقع عبور ماشین‌های سنگین از کنار این خودرو هم که گزارش شده یا خودمان تجربه‌اش را داشته‌ایم.

ℹ️ بخصوص برا ی خانم ها، لازم نیست شیشه را پایین دهید و شروع به داد و فریاد کردن کنید، این دقیقا همان چیزی است که آنها می خواهند. در این مواقع خونسرد باشید، شیشه را بالا دهید و در مسیر درست خود و با سرعت مجاز برانید. ℹ️ طوری کلاچ را آزاد کنید که پدال در تماس با کف پای شما باشد، کاملا واضح است که این حرف به این معنی است که یهویی پای خود از پدال کلاچ برندارید، کار بسیار ساده ایی است. اگر خیابان عریض است، با یک دور چرخاندن فرمان دور زدن شما تکمیل می‌شود. اما اگر خیابان عرض کمی دارد باید از دور دو فرمان استفاده کنید.

قاب کیلومتر چراغدار پراید

یادتان نرود کلاچ را تا ته فشار دهید، دنده ۲ بگذارید و گاز را فشار دهید تا پیش از رسیدن دور موتور ۲ گاز را پر کنید. برای آنکه بتوانید دنده را در حالت روشن ماشین حرکت دهید به کلاچ نیاز دارید. اولین مجله خبری خودرو بار که قرار است پشت رل بشینید، صندلی، پدال، آینه، ترمز دستی، دنده، فرمان ۶ موردی است که ابتدا توجه شما را جلب خواهد کرد. هر کدام از این موارد جزئیاتی دارد که باید گام به گام با آنها آشنا شوید.

طراحی کابین پراید

چاره چیست؟ پیش از چرخیدن به راست ابتدا باید مطمئن شوید که جلوی ماشین از جدول عبور کرده، ۲ متر پیش از پیچیدن نیم دور فرمان را به چپ بچرخانید تا زمانی که خیالتان از برخورد با جدول راحت شود. این مدل هم همانند ۱۳۱ در ابتدا هر ۷ تیپ را ساپورت می‌کرد اما اکنون تنها در دو تیپ SE و TL تولید می‌شود. ابعاد این خودرو در طول به ۳۹۰۰ میلی متر و در عرض به ۱۶۰۰ میلیمتر و در ارتفاع به ۱۴۰۰ میلی متر می رسد و از معایب این خودرو میتوان به فضای کم کابین و تعلیق نامناسب اشاره کرد. قیمت متوسط بازار آزاد و قیمت نمایندگی خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز چهارشنبه 23 آذر 1401 را در جدول زیر مشاهده نمایید.

در هنگام رانندگی و گردش به چپ و یا راست، و هر گونه تغییر مسیری حتما راهنما بزنید. در این مقطع ماشین چرخیده اما صاف نیست، حال دنده یک بگذارید و فرمان را تا صاف شدن در مسیر قرارگرفتن خودرو به چپ بچرخانید. پس نکته اینجاست، در گردش به راست؛ احتمال برخورد با جدول وجود دارد؛ برای جلوگیری از برخورد، کمی به چپ بپیچید.